מגזין התוכן של נבחרת סרויה

מדרסים לריצה: הפחתת לחצים ומניעת פציעות

התאמת מדרסים לכפות הרגליים שלכם חייבת לקחת בחשבון את התנועה שלכם. כי הרי מדרסים נועדו לריצה ולהליכה! 
שתף
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

בזמן הליכה או ריצה, משקל גופינו מכפיל את עצמו פי שניים עד פי שש (תלוי במהירות) והעומסים להם נתונות כפות הרגליים הינם עצומים ויכולים להגיע לכ-117 טונות לקילומטר, תלוי בקצב הריצה ובמשקל הספורטאי. זאת הסיבה שספורטאים חובבים ומקצועיים כאחד זקוקים למדרסים מיוחדים שתוכננו במיוחד עבור תחום העיסוק שלהם.

העומס המופעל על כף הרגל במהלך הליכה וריצה מופעל בעיקר על העקב, שכן אצל רובם הגדול של הספורטאים נעשה המגע הראשוני עם הקרקע בחלק זה של הרגל. עובדה זו מגדילה אף יותר את הסיכון לפציעות ספורט ולגרימת נזק למערכת השלד והשרירים.

לנוכח הנתונים הללו, עולה הצורך בשימוש במדרסים מיוחדים במהלך עיסוק ב"ספורט מחזורי", כפי שנקראות פעילויות ספורט בהן חוזרים על תנועה אחת שוב ושוב במשך זמן ארוך.

4 סיבות טובות לשימוש במדרסים לריצה והליכה אינטנסיבית ומה זה נותן לכם?

הפחתת עומסים – מדרסים לריצה ומדרסים להליכה אינטנסיבית תורמים להפחתת המתח והעומס בשרירים ולמניעת פגיעות במערכת השלד והשרירים, הודות לבלימת הזעזועים הגבוהה המצויה במדרסים אלו.

בלימת זעזועים והעצמת ביצועים –  מדרסים לריצה ולהליכה מכילים חומרים בולמי זעזועים משמעותיים וברמה גבוהה מאוד. הם מסייעים בהפחתת הזעזוע המתרחש בעת ריצה והליכה אינטנסיבית במערכת השלד, מונעים פציעות ומעכבים עייפות השרירים במהלך הפעילות. הודות לבלימת הזעזועים, רף הביצועים עולה וזה חשוב מאוד לספורטאים.

הכנת הגוף לעומסים והגברת פעילות שרירים – בעזרת מדרסים לריצה, יכולים אצנים מקצוענים וחובבנים, להכין את גופם לעומסים המופעלים בריצה ולעורר פעילות של שרירים חלשים יותר שאינם פעילים כדרך קבע. 

הפחתת פציעות – עם מדרסים לריצה ולהליכה ניתן להפחית מקרים של פציעות ספורט, כמו עיקום הקרסול, מתיחת רצועת הפאשיה המפורסמת (פלאנטר פאשיטיס / דורבן העקב) ולדאוג לכך שתפקוד המפרקים השונים בזמן מאמץ יהיה תקין ככל שניתן. כמובן שדבר זה תלוי גם בנעליים אותן נועל הספורטאי. 

הכתבה באדיבות אבידור, המלווה את נבחרת סרויה: 

  • ניסיון של למעלה מ-80 שנה בהתאמת פתרונות הליכה וריצה
  • מעבדה ביו-מכנית חדשנית בה מתבצעות בדיקות ניתוח תבנית הליכה ופילוג לחצים בכפות הרגליים.
  • מתן המלצות מקצועיות מפרופ' משה איילון, מומחה לביומכניקה ומנהל המעבדה הביו-מכנית באבידור.
  • צוות מומחים בהכוונת הליכה (אורטוטיסטים) שיתאימו לכם בדיוק את הפתרון שאתם צריכים – מדרסים ו/או נעליים.
  • אחריות מלאה על השירותים והמוצרים.

לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות לחצו כאן או התקשרו – *8343

שתף
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

לפרטים והצטרפות מלאו את הטופס

או התקשר אלינו: 052-5218932

כתבות נוספות במגזין

גלילה לראש העמוד